Blacha Trapezowa
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : W toku: Lotte World Tower / KPF

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Budowa Lotte World Tower w Seulu w Korei Południowej zaprojektowana przez wysoką firmę architektoniczną KPF jest już w toku.
Wygrana w międzynarodowym konkursie projektowym, ta nowa wieża wzrośnie do wysokości szczytowej 555 metrów.
Organizowany wokół programu wielofunkcyjnego, obejmującego handel detaliczny, biuro, hotel i taras widokowy, wieża czerpie inspirację z koreańskiej sztuki ceramiki, porcelany i kaligrafii.
Więcej szczegółów po przerwie.
+ 24 Poczynając od bazy, pierwsze dziewięć pięter jest przeznaczonych do sprzedaży detalicznej, wykorzystując duży obszar podłogi.
Podłogi od 11 do 47 przeznaczone są na powierzchnie biurowe, podłogi od 52 do 75 house.
Officetel.
przestrzeń i podłogi od 80 do 109 zarezerwowane dla 7-gwiazdkowego luksusowego hotelu.
Pozostałe górne piętra 123-piętrowej wieży są przeznaczone do użytku publicznego i obiektów rozrywkowych, w tym tarasu widokowego i kawiarni na dachu.
image by dbox branding & creative dla KPF Zwężająca się forma, inspirowana koreańskim kunsztem, delikatnie dociera do jej wierzchołka poprzez rozbudowę systemu ścian osłonowych, który wznosi się ponad najwyższy nadający się dach.
Rytmiczny charakter białego lakierowanego pionowego systemu szprosów jest przenoszony w górę do zenitu dwudzielnej korony, która jest zaakcentowana dwoma szwami biegnącymi wzdłuż przeciwległych rogów.
subtelny gest w kierunku starego centrum miasta.
.
Program KPF.
KPF Systemy konstrukcyjne zastosowane w wieży obejmują betonowy rdzeń otoczony 8 betonowymi superkolumnami spoczywającymi na betonowej macie, które są przywiązane do rdzenia za pośrednictwem stalowych wsporników wspornikowych.
Dalsze usztywnianie wieży i wytrzymywanie obciążeń bocznych to kilka wiązarów taśmowych, które zwykle występują w miejscu przejścia programowania, a także służą jako miejsca do przechowywania sprzętu mechanicznego.
Najwyższa część struktury.
szczyt.
jest wyrażany przez stalową ramę, która może być widziana przez przezroczystą ścianę kurtynową.
.
KPF KPF i właściciele budynków Lotte Moolsan Group dążą do uzyskania akredytacji LEED Gold.
Dlatego do projektowania włączane są różne proaktywne strategie, a mianowicie panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, zewnętrzne urządzenia do cieniowania i systemy zbierania wody.
Jasno zabarwione srebrne szkło uzupełnia zewnętrzną obudowę o wysokiej wydajności.
Uznany w 2014 roku za jeden z najwyższych supertajów w Azji, projekt zyskał już uznanie w postaci wyróżnienia przyznawanego przez MIPIM Future Awards.
.
KPF
[patrz też: parafia rokietnica, płyta ortotropowa, fasolki wszystkich smaków allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fasolki wszystkich smaków allegro parafia rokietnica płyta ortotropowa