Blacha Trapezowa
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Power Street / Steve Domoney Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Derek Swalwell Architekci: Steve Domoney Lokalizacja: Hawthorn, Victoria, Australia Architekt za: Steve Domoney Project Rok: 2011 Zdjęcia: Derek Swalwell + 12 Ta uznana rezydencja rodzinna w Power Street Hawthorn została wcześniej poddana renowacji z tylnymi dodatkami zapewniającymi życie rodzinne, posiłki i przestrzenie kuchenne.
Te niestety nie zapewniały odpowiedniego układu i przepływu dla rodziny, ponieważ są nieporęczne w konfiguracji, nieco ograniczone wysokością i pozbawione dobrego światła naturalnego.
Potrzebne było pełne przemyślenie tej przestrzeni i jej związku z otoczeniem ogrodu.
Ustalono, że najlepszym lekarstwem będzie rozpoczęcie na nowo, z zachowaniem dotychczasowej koperty, tak aby nie zmniejszyć dostępnego ogrodu, a tym samym zapewnić bardziej swobodną przestrzeń i punkt odniesienia dla aktywności rodzinnej.
W swojej prezentacji struktura stylu pawilonowego wydawała się najbardziej odpowiednia w oferowaniu połączenia z ogrodem, jednocześnie odróżniając się od ustalonego charakteru istniejącego domu.
W ten sposób zarówno nowy, jak i istniejący współistnieją harmonijnie, w równym stopniu iz dumą reprezentują swój okres w historii, do którego doszli.
.
Derek Swalwell Zakres prac obejmował modernizację istniejącego, wraz z integracją nowego pawilonu z nowym podniesionym basenem i przeróbką ogrodu przez Jacka Merlo, projektanta krajobrazu.
.
Derek Swalwell The.
Pavilion.
jak sama nazwa wskazuje, jest otwarta i ma kształt szkieletu, paleta materiałowa jest ograniczona i ograniczona do szklanych i niebieskich okładzin ściennych.
Posadzki drewniane i tarasowe dachówki bluestone.
.
Derek Swalwell Zachowana jest ostrożna równowaga między otwartością i prywatnością w celu ustanowienia połączenia z ogrodem przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności sąsiednich nieruchomości.
Osiąga się to przez umieszczenie ścian łopatek sitowych na bokach i bezramowych otworach w ogrodzie.
Zastosowano subtelne odpusty, takie jak bezpośredni dostęp z głównej łazienki do basenu przez zautomatyzowane przeszklone drzwi, wzmacniające atmosferę miejskiego kurortu w domu.
.
Derek Swalwell
[więcej w: fasolki wszystkich smaków allegro, schody marchewka, ile styropianu w paczce ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fasolki wszystkich smaków allegro ile styropianu w paczce schody marchewka